Trwają prace nad nowym smartfonem Sony z 4.6-calowym ekranem 1080p ? czyżby była to Xperia Z4 Compact?

Oficjalnie niepotwierdzony telefon marki Sony ? o tymczasowym numerze modelu E5663 ? został ostatnio zauważony na łamach kilku wiarygodnych źródeł internetowych. Choć przeważnie taka wiadomość nie zasługiwałaby na dedykowany post, funkcje tego urządzenia naprawdę przykuwają uwagę.

 

, Trwają prace nad nowym smartfonem Sony z 4.6-calowym ekranem 1080p ? czyżby była to Xperia Z4 Compact?

Sony E5663 posiada 4.6-calowy wyświetlacz z rozkładem pikseli 1080 x 1920, stając się tym samym pierwszym smartfonem w ofercie Sony, który oferuje rozdzielczość 1080p na ekranie o przekątnej nieprzekraczającej 5 cali.

Co więcej, nadchodzący model ma dysponować tylnym aparatem 20.7MP i frontowym aparatem 13MP ? z takimi parametrami Sony z łatwością mógłby reklamować telefon jako idealne narzędzie do robienia tzw. selfies. Pozostała część specyfikacji ma rzekomo uwzględniać 64-bitowy i 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6795, 3GB RAM-u, 16GB wbudowanej pamięci wewnętrznej oraz system operacyjny Android Lollipop.

W kwestii wyglądu, nieśmiało mówi się o tym, że Sony E5663 może przerodzić się z czasem w model Xperia Z4 Compact. Jak zapewne wiecie, Xperia Z3 Compact (na zdjęciu powyżej) oferuje 4.6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, w związku z czym E5663 ? z takim samym ekranem, tyle że o wyższej rozdzielczości ? wydaje się być idealnym materiałem na następcę Xperii Z3 Compact. Oczywiście, na chwilę obecną nikt nie jest w stanie w 100% potwierdzić, czy Sony ma w ogóle w planach wypuszczenie nowej odsłony kompaktowej Xperii, dlatego należy liczyć się z tym, że wychwalany tu przez nas model E5663 ukróci cały medialny szum przybierając zupełnie inną nazwę.

Jako ciekawostkę dodajmy, że E5663 pojawił się na stronie internetowej Zauba (śledzącej indyjski eksport i import), co może sugerować, że telefon trafi prędzej czy później na indyjski rynek.

 
Źródło: phonearena.com