Apple zaprzestaje produkcji oryginalnego iPada mini

Apple po cichu usunął iPada mini ze swojego oficjalnego sklepu internetowego. Pierwotny model trafił do sprzedaży pod koniec 2012 roku, wychodząc naprzeciw wcześniejszym założeniom firmy, która uznawała wówczas mniejsze tablety za bezużyteczne.

, Apple zaprzestaje produkcji oryginalnego iPada mini

Choć szybko przyćmiona sukcesem modeli iPad mini 2 z wyświetlaczem Retina oraz iPad 3 z Touch ID, pierwotna mini odsłona iPada wciąż pozostawała stosunkowo łakomym kąskiem na rynku za sprawą niższej ceny i obecnej odsłony systemu operacyjnego iOS.

Mimo iż Apple żegna się ze sprzedażą iPadów mini, nadal będziemy mogli nabyć odnowione egzemplarze, dopóki z magazynu Apple?a nie zejdą wszelkie pozostałości. To samo tyczy się sprzedawców-pośredników ? wiele sklepów wciąż ma u siebie iPady mini, a od teraz znajdziemy je u nich mocno przecenione. Spadku cen możemy się też spodziewać dla używanych i odnowionych modeli.

Teraz, gdy iPad mini nie jest dłużej dostępny w Apple Store, wszystkie dostępne tablety Apple działają na 64-bitowych procesorach i posiadają wyświetlacz Retina. Oznacza to zapewne, że nadchodzący system operacyjny iOS 9 będzie ostatnim kompatybilnym z iPadem mini.

 

Źródło: gsmarena.com