Aplikacja Google Maps będzie dostępna w trybie offline

Aplikacja Google Maps od lat oferowała na Androidzie pewnego rodzaju obsługę w trybie offline, jednak w większości przypadków nie było to wystarczające, zwłaszcza z perspektywy dzisiejszych standardów. Na swojej ostatniej konferencji I/O, Google ogłosił prace nad wprowadzeniem lepszej obsługi map w trybie w offline. Prace te mają zakończyć się przed końcem bieżącego roku.

, Aplikacja Google Maps będzie dostępna w trybie offline

Innymi słowy: niebawem będziemy mogli korzystać z nawgiacji w trybie offline. Już dziś funkcja ta jest poniekąd dostępna, z tym że do tej pory musieliśmy nawiązać połączenie z Internetem, aby ją uruchomić. Oprócz tego, aplikacja Google Maps umożliwi opcję wyszukiwania miejsc i lokali w trybie offline (rzecz jasna z funkcją automatycznego dokańczania wyrazów) ? coś, co dziś nie jest jeszcze możliwe.

Nie zabraknie także recenzji oraz godzin otwarcia. Wciąż będziemy jednak musieli najpierw wgrać interesujące nas mapy do naszego urządzenia. Po wejściu w życie projektu, dostępna ma być również nawigacja głosowa w trybie offline.

Jedynym mankamentem pozostaje fakt, iż Google był dość oszczędny w słowach podczas swojej prezentacji, przez co nadal wiele rzeczy pozostaje tajemnicą, jak na przykład to, ile miejsca mapy te będą zajmować na naszym urządzeniu. Zapewne wszyscy zgodzimy się ze stwierdzeniem, że jest to istotna kwestia. Nie wiadomo także, czy wspominane wyżej nowinki będą od początku dostępne dla wszystkich na całym świecie, czy też jedynie wybrane kraje otrzymają ten przywilej jako pierwsze.

 

Źródło: gsmarena.com