Samsung Galaxy Tab 4 10.1 otrzymuje aktualizację Android Lollipop

Obie wersje Samsunga Galaxy Tab 4 ? tj. ta obsługująca tylko Wi-Fi oraz ta z funkcją obsługi LTE ? otrzymują właśnie nowy update systemu operacyjnego Android 5.0.2. Lollipop. Wszystko to za sprawą linii Galaxy Tab S, która od jakiegoś czasu operuje właśnie na Lollipopie.

, Samsung Galaxy Tab 4 10.1 otrzymuje aktualizację Android Lollipop

Wydaje się więc, że w końcu przyszedł czas na ?podrasowanie? tabletów Samsunga ze średniej półki, zaczynając ? jak możemy zauważyć ? od modelu Galaxy Tab 4 10.1.

Na tą chwilę aktualizacja dla modelu obsługującego tylko Wi-Fi trafiła na hiszpański rynek, aczkolwiek to tylko kwestia czasu, zanim do Hiszpanii dołączą inne kraje. Plik do pobrania zajmuje około 900MB; po dokonaniu instalacji, zostaniemy przerzuceni na wersję oprogramowania T530XXU1BOD8. Po drugiej stronie spektrum, nowe oprogramowanie dla wersji tabletu z LTE zawitała już w Finlandii (plik do pobrania waży mniej więcej tyle samo). Po zaktualizowaniu systemu, będziemy operować na wersji oprogramowania T535XXU1BOD8.

Mniejsi członkowie linii tabletów Galaxy Tab 4, a dokładniej 7-calowe i 8-calowe modele, również mogą niebawem spodziewać się u siebie aktualizacji Lollipop.

 

Źródło: gsmarena.com