Samsung Galaxy J1 w praktyce

Samsung Galaxy J1 w praktyce, Samsung Galaxy J1 w praktyce

Oto Samsung Galaxy J1 ? najnowsza oferta entry-level od koreańskiego producenta, która zapowiada się zostawić swój ślad na niskobudżetowym rynku smartfonów.
Poprzeczka cenowa ma zostać ustawiona bardzo ?atrakcyjnie?, zaś od strony sprzętowej do wyboru będziemy mieli trzy opcje: 64-bitowy chipset Marsel Armada Mobile z pojedynczym lub podwójnym slotem na kartę SIM oraz Spreadtrum z dwurdzeniowym procesorem 1.2GHz i możliwością obsługi dwóch kart SIM jednocześnie.

Samsung Galaxy J1 to bez wątpienia oferta skierowana do amatorów, jednak i tak stosunek jakości do ceny jest tu bardzo dobry. Do naszej dyspozycji będziemy mieli 4.3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 480 x 800px, aparat 5MP z tyłu i 2MP z tyłu, funkcję nagrywania wideo w jakości 720p, GPS, radio FM oraz 4GB wbudowanej pamięci, z opcją rozszerzenia przez kartę microSD. Wisienką na torcie ma tu być bateria 1,850mAh, której wytrzymałość oszacowano na 10 godzin nieprzerwanej rozmowy telefonicznej, czyli całkiem nieźle.
Samsung Galaxy J1 jest zbudowany w całości z plastiku, jednak jego matowej odmiany, co czyni telefon miłym w dotyku i mniej podatnym na zabrudzenia i ślady odcisków palców. Obudowa jest solidna i nie wydaje z siebie żadnych dziwnych dźwięków. Przyciski w Galaxy J1 to również kawał solidnej roboty w wykonaniu Samsunga i można śmiało powiedzieć, że ich współpraca z palcami to czysta przyjemność. Przycisk Home jest minimalnie podwyższony w porównaniu do innych smartfonów Samsunga.
Wyświetlacz w Galaxy J1 nie jest może szczytem ostrości, niemniej oferuje porządne kąty widzenia, sporo jasności oraz w miarę nasycone kolory ? na pewno Galaxy J1 wypada od tej strony lepiej, niż oczekiwalibyśmy od tego typu sprzętu.

Samsung Galaxy J1

Telefon jest wbudowany w plastikowe obramowanie ze skośnym frontem, które mieści w swoim wnętrzu dotykowy ekran, wspomniane przyciski oraz zdejmowaną tylną ścianę, pod którą kryje się zamienna bateria I wejścia na karty microSD i microSIM. Zewnętrzna rama Samsunga Galaxy J1 posiada krawędzie, które nieco wystają poza gorę i spód wgłębionej obudowy.
Choć wszystko to teoretycznie nie wnosi żadnej praktycznej zalety, nadaje Galaxy J1 ciekawej i nietuzinkowej prezencji.
Oprogramowanie na pokładzie Samsunga Galaxy J1 to uproszczony TouchWiz UI oparty na systemie operacyjnym Android 4.4.4. Kitkat. Przez uproszczony rozumiemy tutaj standardowy TouchWiz pomniejszony o ekstrawaganckie funkcje, jakie znajdziemy w smartfonach Samsunga z nieco wyższej półki. TouchWiz współpracuje z Galaxy J1 sprawnie i gładko, dzięki czemu nie mieliśmy okazji natknąć się na żadne zacięcia, przycięcia, ani nic z tych rzeczy.

Słowem krótkiego podsumowania: Samsung Galaxy J1 to solidne urządzenie entry-level, o którego losie zadecyduje ? jak zawsze w tej kategorii ? cena, jaką doklei do niego koreański producent. A jeśli jesteście zdecydowani na zakup, lecz mimo to szukacie czegoś więcej, warto poczekać na spekulowany od dłuższego czasu wariant czterordzeniowy, który powinien wnieść do gry sporo więcej od dwurdzeniowego procesora. Dostępne kolory Galaxy J1 to czarny, niebieski oraz biały, z czego ten ostatni obraliśmy sobie za model do naszych zdjęć.

Źródło: gsmarena.com