Aplikacja YouTube Music będzie fabrycznie wgrywana do urządzeń z Androidem 10 i 9

Aplikacja YouTube Music będzie fabrycznie wgrywana do urządzeń z Androidem 10 i 9

Google ogłosił właśnie, że aplikacja YouTube Music będzie teraz odgórnie instalowana na wszystkich urządzeniach z systemem operacyjnym Android 10 i Android 9, w tym na smartfonach Pixel. W Stanach Zjednoczonych nie ma jeszcze nowych smartfonów, które byłyby na wejściu dostarczane z fabrycznie zainstalowanym systemem Android 10, ale gdy to już nastąpi, ich użytkownicy zobaczą po ich uruchomieniu ikonę aplikacji YouTube Music na ekranie głównym.

Aplikacja YouTube Music będzie fabrycznie wgrywana do urządzeń z Androidem 10 i 9

Oprócz aplikacji YouTube Music, system Android 10 oferuje wiele innych nowych funkcji, takich jak sugerowane działania w ramach Smart Reply, ulepszone narzędzia Digital Wellbeing, ciemny motyw i nie tylko. Warto również wspomnieć, że Google nie nalega na fuzję YouTube Music i Google Play Music, więc jeśli wolicie tę drugą, możecie po prostu pobrać ją ze Sklepu Play, tak jak robiliście to do tej pory.

Słuchacze muzyki na urządzeniach z Androidem są teraz o kilka kroków od strumieniowego przesyłania swoich ścieżek i odkrywania nowej muzyki. Od sali siłowni, przez podróż samochodem, do miejsca pracy – wszystko jest w zasięgu ręki, w naszej tylnej kieszeni. Dzięki aplikacji YouTube Music będziemy mogli odkrywać oficjalne utwory, albumy i listy odtwarzania, teledyski, remiksy, występy na żywo, trudno dostępną muzykę i wiele więcej.

Jest to prawdopodobnie kolejny krok w kierunku zastąpienia aplikacji Google Play Music aplikacją YouTube Music, ponieważ ta druga potrzebuje większej liczby subskrybentów. A czy jest lepszy sposób na pozyskanie większej liczby klientów niż odgórne, fabryczne zainstalowanie aplikacji na wszystkich nowych urządzeniach z Androidem 10? Chyba nie ma.

 

 

Źródło: www.phonearena.com